Tusk wzywa Europę do pomocy Ukrainie

Karol Kwiatkowski5 kwietnia, 202222 min
Lider PO i szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wezwał we wtorek Europę, by wsparła Ukrainę za pomocą wszelkich dostępnych środków. W przeciwnym razie – jak przestrzegł – los ukraińskiej Buczy może czekać kolejne miasta.

„Putin przygotowuje zdecydowaną ofensywę. Europa musi wesprzeć Ukrainę za pomocą wszelkich dostępnych środków. Teraz! W przeciwnym razie Buczą może stać się kolejne miasto. Także wasze” – napisał szef PO i EPL na Twiiterze.

W wyzwolonej przez ukraińskie wojska Buczy, na północny zachód od Kijowa, pochowano już ciała około 330-350 cywilów; dokładna liczba zamordowanych przez wojska rosyjskie osób wciąż jest ustalana. W poniedziałek wieczorem biuro prokurator generalnej Ukrainy Iryny Wenediktowej poinformowało, że w sanatorium dla dzieci w Buczy znaleziono ciała kolejnych pięciu ofiar ze związanymi rękami. Wcześniej w poniedziałek Wenediktowa oświadczyła, że w regionie kijowskim, m.in. w Buczy, prowadzone są śledztwa dotyczące czynów sił rosyjskich, które można uznać za zbrodnie wojenne. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • PI Kopeć

  5 kwietnia, 2022 at 3:48 pm

  Powinien raczej – jako (…) kaszub – Niemcy, co je tak kocha i to ze wzajemnością!
  Twardziel.

  Reply

  • PI Grembowicz

   5 kwietnia, 2022 at 8:50 pm

   Ot gieroj!

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk