Biegał po pomniku smoleńskim. Sąd przyznał mu 4 tys. zł zadośćuczynienia

W Sądzie Okręgowym w Warszawie w dniu 28 marca 2022 r. zapadło orzeczenie w sprawie Arkadiusza Szczurka. Sprawa dotyczyła wydarzeń z lipca ubiegłego roku, gdy mężczyzna biegał po Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. Decyzją sędziego Michała Piotrowskiego, Skarb Państwa ma wypłacić mężczyźnie 4 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami.

TVP Info pisze o przeszłości Szczurka: „znany jest z antyrządowych wieców. Działał z Obywatelami RP i Lotną Brygadą Opozycji – organizacjami, które zasłynęły  drwinami z polskich żołnierzy i jeżdżeniem za wojskowymi tekturowym czołgiem przed Grobem Nieznanego Żołnierza”.

Sędzia Michał Piotrowski zasądził od Skarbu Państwa na rzecz Arkadiusza Szczurka kwotę 4 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami od dnia uprawomocnienia się wyroku do dnia zapłaty „tytułem zadośćuczynienia za niewątpliwie niesłuszne zatrzymanie 22 lipca 2021 r. przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Warszawie”.

„Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje prawo wniesienia apelacji po uprzednim złożeniu wniosku o sporządzenie uzasadnienia orzeczenia na piśmie i po doręczeniu odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem” – czytamy.

Źródło: TVP Info

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk