Dworczyk: należy się spodziewać kolejnych działań zaliczanych do tarczy antyputinowskiej

Karol Kwiatkowski28 marca, 20223 min

Należy się spodziewać, że kolejne działania, które możemy zaliczyć do tarczy antyputinowskiej będą prezentowane w najbliższych tygodniach – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Tarcza antyputinowska ma za zadanie ograniczyć w Polsce gospodarcze skutki napaści Rosji na Ukrainę. Przewiduje ona m.in.: przeciwdziałanie inflacji, ochronę miejsc pracy, wsparcie firm do tej pory działających na rynku rosyjskim, derusyfikację polskiej i europejskiej gospodarki. Według premiera Mateusza Morawieckiego, proponowanymi rozwiązaniami Tarczy będą m.in. obniżki podatków. Jak podkreślał, proponowane zmiany podatkowe mają być szeroko przedyskutowane i skonsultowane. W minionym tygodniu szef rządu zapowiedział m.in. skierowanie do konsultacji projektu obniżki podatku PIT z 17 na 12 proc.

„Bez wątpienia należy się spodziewać, że kolejne działania, które możemy zaliczyć do tarczy antyputinowskiej w najbliższych tygodniach będą prezentowane” – powiedział w poniedziałek w wp.pl szef KPRM Michał Dworczyk.

Polityk był też pytany o kwestię ubiegłotygodniowej dymisji Piotra Nowaka z funkcji ministra rozwoju i technologii. „Zmiany w rządzie są naturalne, na przestrzeni tych lat, było dużo zmian zarówno na poziomie ministrów konstytucyjnych jak i wiceministrów” – zauważył.

Dodał, że dzisiaj cały rząd jest „absolutnie skoncentrowany na walce o wsparcie Ukrainy, na walce z kryzysem, który wywołany jest wojną”. „I to są zasadnicze problemy i wyzwania, z którymi mierzymy się na co dzień” – zadeklarował.

Na uwagę, że obecnie nie są obsadzone stanowiska szefów resortów finansów i rozwoju, Dworczyk powiedział, że „bez wątpienia w najbliższych tygodniach pewnie poznamy osoby, które przejmą odpowiedzialność za te resorty”. „Na razie rząd funkcjonuje normalnie” – zapewnił. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk