W poniedziałek kolejne posiedzenie RBN w związku z sytuacją na Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda zwołał na poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z sytuacją na Ukrainie – poinformował PAP szef BBN Paweł Soloch. Dodał, że prezydent podzieli się informacjami z nadzwyczajnego szczytu NATO oraz z rozmów z prezydentem USA Joe Bidenem.

Według Solocha prezydentowi zależy na udziale opozycji w kształtowania polskiej polityki wobec rosyjskiej napaści na Ukrainę.

„To konsekwentna linia działań prezydenta, który od wybuchu konfliktu dba o to, by przedstawiciele opozycji byli informowani i przez możliwość zabierania głosu mogli współuczestniczyć w kształtowaniu polskiej polityki i zachowań państwa polskiego w odniesieniu do agresji” – powiedział szef BBN PAP.

„Poniedziałkowe spotkanie będzie także dla prezydenta okazją do podsumowania szczytu NATO i wizyty prezydenta Bidena. Spotkanie będzie nosiło klauzulę tajności, więc prezydent będzie mógł się podzielić informacjami z rozmów na szczycie NATO i z prezydentem Bidenem” – dodał.

Poprzednie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego związane z sytuacją na Ukrainie odbyło się 2 marca.

RBN jest organem doradczym prezydenta. W jej skład wchodzą marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady. Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    27 marca, 2022 at 2:39 pm

    Tylko żeby z tego wszystkiego nie było wojny jak kiedyś często powiadano, ponieważ szans /z kimkolwiek zresztą/ raczej nie mamy…
    RIP?!

Leave a Reply

Koszyk