Komisarz UE ds. socjalnych w poniedziałek z wizytą w Polsce; odwiedzi ukraińskich uchodźców

Nasza Polska27 marca, 20222 min
Komisarz UE ds. miejsc pracy i spraw socjalnych Nicolas Schmit odwiedzi w poniedziałek Warszawę; odwiedzi ośrodek recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy oraz spotka się m.in. z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim i Rzecznikiem Praw Obywatelskich Marcinem Wiąckiem.

„Celem wizyty jest zapoznanie się z aktualną sytuacją związaną z pobytem w Polsce obywateli Ukrainy uciekających z kraju w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi przez Rosję, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących zatrudnienia oraz dostępu do świadczeń społecznych” – poinformowało w niedzielę Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Komisarz Schmit – zapowiedziano – wyrazi solidarność UE z Polską w przyjmowaniu uchodźców, ma tez dyskutować też z przedstawicielami polskimi władz o sposobach w jakich Polska może wykorzystać fundusze unijne na rzecz uchodźców. Komisarz planuje odwiedzić też ośrodek recepcyjny w Nadarzynie.

Schmit ma spotkać się w Warszawie z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg oraz z ministrem funduszy i polityki regionalnej Grzegorzem Pudą. Unijny komisarz będzie rozmawiał też z: prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich Marcinem Wiąckiem i zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich Hanną Machińską oraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych i partnerów społecznych. (PAP)

autor: Mateusz Mikowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *