Biden o Putinie: jest rzeźnikiem

Jest rzeźnikiem – powiedział prezydent USA Joe Biden, pytany o działania prezydenta Rosji Władimira Putina. Biden spotkał się z uchodźcami z Ukrainy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Prezydent USA Joe Biden odwiedził w sobotę Stadion Narodowy, gdzie odwiedził punkt nadawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy. Prezydentowi USA towarzyszyli: premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Po spotkaniu z uchodźcami Biden mówił dziennikarzom, że „ci ludzie chcą po prostu się przytulić i powiedzieć: +dziękujemy+”. „Każde z tych dzieci mówiło coś na zasadzie: +pomódl się za tatę, za brata, za dziadka, bo oni tam są i walczą+” – relacjonował Biden.

Przyznał, że sam pamięta, jak to jest, kiedy ma się kogoś w strefie wojny. „Co rano się wstaje i człowiek się zastanawia, modli się, żeby ten ktoś się odezwał” – podkreślił Biden.

O Ukraińcach, z którymi się spotkał na Stadionie Narodowym, amerykański prezydent mówił, że „to są cudowni ludzie”. „Dwie osoby były tam z Mariupola” – zaznaczył prezydent.

Na pytanie, co myśli o rosyjskim prezydencie Władimirze Putinie, kiedy obserwuje, co on zrobił z tymi ludźmi, których spotkał na stadionie, Biden odparł: „Jest rzeźnikiem”. (PAP)

Autor: Daria Kania

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Paweł Kopeć

    26 marca, 2022 at 5:56 pm

    i gwałcicielem, za sprawą swoich czerwonych tępych i zdziczałych żołnierzyków, nie mówiąc już o jego obsesyjnej nienawiści do tego całego zła: Zachodu, USA, imperializmu, kapitalizmu, niczym Oliver Stone /reżyser/ – kolejny tzw. pożyteczny idiota.
    Choć oni wszyscy równie mocno i fanatycznie kochają tamtejsze tak śmierdzące im dolary, luxusy, bogactwa, przepych, posiadłości, gadżety, samoloty, jachty, samochody, ziemię, skośne kobietki, niewolnice etc.
    Ot paradox i groteska zarazem na miarę XXI stulecia!

Leave a Reply

Koszyk