Warszawski sąd przywrócił Igora Tuleyę do orzekania

Karol Kwiatkowski23 marca, 20223 min

Stołeczny sąd okręgowy wydał orzeczenie przywracające sędziego Igora Tuleyę do pracy w sądzie. Zawieszony przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną Tuleya może natychmiast wrócić do sądzenia spraw karnych, bo orzeczenie jest prawomocne.

Sąd wydał tzw. zabezpieczenie, w ramach którego nakazał Sądowi Okręgowemu w Warszawie – to macierzysty sąd Tulei i jego pracodawca – dopuszczenie go do wykonywania wszystkich praw i obowiązków służbowych. Tuleya ma być uwzględniany w przydziale spraw, ma mieć dostęp do systemu informatycznego sądu oraz ma nie być pomijany w wyznaczaniu terminów rozpraw i posiedzeń.

To ważne orzeczenie wydał trzy osobowy skład sądu: Iwona Wróblewska-Pokora(przewodnicząca składu i sędzia sprawozdawca sprawy), Paulina Wawrzynkiewicz,Anna Wrembel-Woźniak. Orzeczenie jest prawomocne. „Stawię się w sądzie w poniedziałek i będę żądał dopuszczenia do pracy” – mówi OKO.press Igor Tuleya. Dodaje: „Cieszę się. Zawsze trzeba walczyć do końca, zwłaszcza w słusznej sprawie. Nie chodzi tylko o przywrócenie mnie do pracy, ale też o praworządność. Walka trwa dalej. Prawo, sprawiedliwość i dobro zwyciężą”.

Orzeczenie o przywróceniu Igora Tulei do orzekania zapadło w ramach tzw. zabezpieczenia. Takie orzeczenie wydaje się w celu zabezpieczenia roszczeń na czas trwającego procesu. A Tuleya zamierza pozwać macierzysty sąd właśnie o przywrócenie do pracy. Pozwu jeszcze nie złożył. Będzie mógł to zrobić dopiero teraz, bo najpierw sąd rozpoznaje wniosek o zabezpieczenie.

Źródło: OKO.press

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk