Synoptyk IMGW: początek tygodnia słoneczny; będzie coraz cieplej

Karol Kwiatkowski21 marca, 20222 min

W poniedziałek bezchmurnie będzie nad całą Polską. Jak powiedziała PAP Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB, taka pogoda będzie nam towarzyszyć prawdopodobnie do końca tygodnia, a temperatury maksymalne mogą dochodzić do 17 stopni Celsjusza.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytut Badawczy, od poniedziałku do końca tygodnia pogodę nad Polską będzie kształtował rozległy wyż, którego centrum obecnie znajduje się nad Bałtykiem.

„W poniedziałek będzie praktycznie bezchmurnie nad całym krajem. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 10 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich do 13-14 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków wschodnich” – powiedziała Anna Woźniak.

Zdaniem meteorologów IMGW, taka pogoda powinna utrzymać się do końca tygodnia. Bezchmurnemu niebu będą towarzyszyły wzrosty temperatur, które mogą dochodzić do 17 stopni Celsjusza. Przełamanie pogody, które może przynieść ochłodzenie i opady, spodziewane jest po kolejnym weekendzie. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk