Trzaskowski: WOŚP buduje namiot na tyłach Dworca Wschodniego dla osób przyjeżdżających z Ukrainy

Karol Kwiatkowski19 marca, 20223 min

WOŚP buduje wielki namiot na tyłach Dworca Wschodniego w Warszawie. Będzie to kolejny punkt tranzytowy dla osób przyjeżdżających z Ukrainy – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„WOŚP buduje wielki namiot na tyłach Dworca Wschodniego w Warszawie. Będzie to kolejny punkt tranzytowy dla osób przyjeżdżających z Ukrainy. Już w przyszłym tygodniu zacznie działać!” – napisał w piątek wieczorem na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy wskazał, że funkcjonowanie tego punktu koordynują wolontariusze z Pokojowy Patrol. „Tam nasi goście z Ukrainy będą mogli odpocząć, pożywić się i liczyć na doraźną pomoc. Wszystko to będzie możliwe dzięki przyjaciołom z Fundacji WOŚP i zaangażowaniu Jurek Owsiak, którzy działają w ścisłej współpracy z Miasto Stołeczne Warszawa. Dziękuję!” – dodał.

O budowie namiotu na tyłach Dworca Wschodniego poinformował wcześniej organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. „Kończymy budowę wielkiego namiotu – bazy, który stoi na tyłach Dworca Wschodniego w Warszawie. Będzie punktem tranzytowym dla przyjeżdżających z Ukrainy ogarniętej wojną” – podkreślił Owsiak.

„Ruszamy na pełnych obrotach we wtorek. Do tego czasu Fundacja WOŚP postawi namiot, zaplecze, wyposaży go w to, co niezbędne dla jego prowadzenia jako punktu, w którym uchodźcy mogą odpocząć, pożywić się, liczyć na różną doraźną pomoc, zanim ruszą w dalszą podróż” – zaznaczył.

„Spodziewamy się, że trudna sytuacja w Ukrainie spowoduje, że ruch uchodźców będzie się nasilał, dlatego ten dodatkowy punkt w Warszawie na pewno bardzo pomoże miastu w całej logistyce zajmowania się uchodźcami” – dodał organizator WOŚP. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk