Morawiecki: Uczestniczyłem z żoną i córką w marszu przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę

Karol Kwiatkowski13 marca, 20222 min

Uczestniczyłem z żoną i córką w marszu przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę, który się odbył Warszawie – napisał w sobotę wieczorem premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

„Dziś w Warszawie odbył się marsz przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę pod hasłem +Matki wołają: przestańcie strzelać do dzieci+ zorganizowany przez kluby Gazety Polskiej. Uczestniczyłem w nim wraz z moją żoną Iwoną i naszą córką. Niech żyje wolna i suwerenna Ukraina!” – napisał premier Morawiecki na Facebooku.

W sobotę ulicami Warszawy z placu Trzech Krzyży pod ambasadę Rosji przeszedł marsz przeciwko inwazji Rosji na Ukrainę pod hasłem „Matki wołają: przestańcie strzelać do dzieci!”. Uczestnicy marszu mieli niebiesko-żółte flagi Ukrainy, były również flagi Polski. Wznoszono okrzyk: „Kijów, Warszawa – wspólna sprawa”.

W marszu uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki z rodziną, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, szef KPRM Michał Dworczyk, posłowie PiS oraz popularna na Ukrainie piosenka Tina Karol. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk