Rozpad w partii KORWiN. Trzech posłów zakłada własne ugrupowanie

Nasza Polska8 marca, 20223 min

Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową jak KORWiN, ale bez Janusza Korwin-Mikkego, odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi – oświadczyli we wtorek posłowie Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza, przewodniczący koła Konfederacja.

„Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji (…) rozpoczynamy budowę czwartej nogi Konfederacji” – oświadczył poseł Dziambor podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z posłami Kuleszą i Sośnierzem.

Dziambor podkreślił, że będzie to „nowa partia wolnościowa, która będzie funkcjonowała w tym momencie w ramach Konfederacji”.

Uzasadniając decyzję, Dziambor wskazał przede wszystkim na kwestie gospodarcze. „Widzimy, że sytuacja, w której znalazła się Polska z powodu również tego bestialskiego napadu Rosji na Ukrainę, to sytuacja, w której bardzo będzie brakowało przekazu typowo rynkowego, gospodarczego. A widzimy, że nie ma zainteresowania, aby się skupiać właśnie na tych tematach” – powiedział.

Zadeklarował jednocześnie, że działalność nowej partii będzie się koncentrowała m.in. na zapobieganiu rosnącej inflacja, słabnięcia złotego, poprawie sytuacji kredytobiorców i „rozwiązaniach dla Polski na przyszłość, związanych również z sytuacją na Ukrainie”.

Z kolei Sośnierz przyznał, że cała trójka posłów jest jeszcze w Partii KORWiN, natomiast – jak mówił – „po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (Janusza Korwin-Mikke) na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z Partii KORWiN”.

Poseł Kulesza poinformował, że nowa partia nie ma jeszcze nazwy, a o dalszych działaniach w sprawie jej rejestracji i dalszych kroków, informacje będą przekazywane na bieżąco. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk