[GALERIA] Przemyśl/ Wolański: państwa europejskie deklarują swoją pomoc

Magdalena Targańska5 marca, 20222 min

Pierwsza partia_00_1
Pierwsza partia_00
Pierwsza partia_00_2
Pierwsza partia_00_4
Pierwsza partia_00_3
Pierwsza partia_00_5
Pierwsza partia_00_6

Codziennie do Przemyśla przyjeżdża kilka pociągów i autobusów z Ukrainy. Ludzie stoją po kilka, kilkanaście godzin w kolejce na przejściu granicznym w Medyce, aby móc przedostać się do Polski-relacjonuje nasz korespondent.

Wszystko zaczęło się w czwartek tydzień temu. Codziennie uczymy się czegoś nowego, to są dla nas nowe sytuacje. Od piątku jest coraz większy ruch kolejowy i samochodowy, coraz większe zainteresowanie mieszkańców Przemyśla i całej Polski. Do Przemyśla przyjechało też dużo mediów w całego świata – mówi Maciej Wolański, kierownik biura Prezydenta Przemyśla.

Z dnia na dzień idzie nam to coraz lepiej pod kątem logistycznym, zaopatrzeniowym. Pomoc przychodzi nie tylko od lokalnych mieszkańców, ale też z całej Polski, od firm zewnętrznych, od naszych miast partnerskich. Do Przemyśla przyjeżdżają co chwile nowe transporty z pomocą, z darami.  Mamy też ogromne wsparcie spółek państwowych  – dodaje.

Na pytanie czy otrzymują jakieś wsparcie od innych państw, odpowiada:

– Mamy sygnały z Niemiec, Włoch, Szkocji, Irlandii, generalnie ze wszystkich państw europejskich, które deklarują swoją pomoc finansową, rzeczową, chcą obywateli Ukrainy zaprosić do swojego kraju przez różnego rodzaju fundacje czy inne organy, widzimy to non stop – komentuje Wolański.

Z Przemyśla i granicy polsko-ukraińskiej: Magdalena Targańska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk