Ambasada USA w Warszawie: wizyta wiceprezydent Harris zademonstruje siłę i jedność NATO

Wizyta wiceprezydent Kamali Harris w Polsce zademonstruje siłę i jedność NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników wschodniej flanki w obliczu rosyjskiej agresji – podkreśliła w piątek ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

„Kamala Harris w przyszłym tygodniu odwiedzi Polskę. Wizyta Wiceprezydent USA zademonstruje siłę i jedność #NATO oraz wsparcie USA dla sojuszników wschodniej flanki w obliczu rosyjskiej agresji” – podkreśliła amerykańska ambasada na Twitterze.

Kamala Harris odwiedzi Polskę i Rumunię w środę i czwartek. Informację podała w piątek zastępczyni dyrektora jej biura prasowego Sabrina Singh, która potwierdziła tym samym wcześniejsze zapowiedzi mediów. Wizyta ma pokazać „jedność i siłę NATO”.

Wizyta w Warszawie i Bukareszcie będzie demonstracją poparcia Stanów Zjednoczonych dla sojuszników ze wschodniej flanki NATO w obliczu rosyjskiej agresji – podkreśliła Sing. Jak dodała, wiceprezydent Harris chce swą środkowoeuropejską podróżą „podkreślić znaczenie wspólnych wysiłków na rzecz wspierania narodu ukraińskiego”.

Podczas spotkań z przywódcami Polski i Rumunii Kamala Harris skoncentruje się na współpracy członków Sojuszu Atlantyckiego w obliczu „niesprowokowanej i niczym nieuzasadnionej inwazji Rosji na Ukrainę”.

Strona amerykańska zamierza też rozmawiać w Warszawie i w Bukareszcie „o sposobach wspierania państw sąsiadujących z Ukrainą w przyjmowaniu uchodźców i opiece nad osobami, które uciekają przed przemocą”.

Szczegółowy program wizyt zostanie opublikowany w przededniu przyjazdu wiceprezydent Kamali Harris w Warszawie i Bukareszcie.

Polska i Rumunia odgrywają istotną rolę w polityce wzmacniania wschodniej flanki NATO. Stało się to najpilniejszą potrzebą w obliczu napaści militarnej Rosji na Ukrainę. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Koszyk