Na przejściach granicznych z Ukrainą odprawiono już ponad 377 tys. osób

377, 4 tys. osób odprawili od czwartku funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściach granicznych z Ukrainą. We wtorek do godz. 7 przez granicę polsko-ukraińską przeszło 24 tys. osób uciekających przed wojną – podała Straż Graniczna.

„#Pomagamy. Wczoraj, tj. 28.02. do Polski wjechało z Ukrainy rekordowe ponad 100 tys. osób. Dzisiaj do godz. 07.00 – 24 tys. Od 24.02 #funkcjonariuszeSG odprawili w przejściach granicznych z UA ponad 377,4 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy” – poinformowała Straż Graniczna na Twitterze.

Na niedzielnej konferencji w MSWiA komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga poinformował, że wszystkie przejścia na odcinku granicy polsko-ukraińskiej są czynne i pracują normalnie. Komendant wyjaśnił, że w czwartek do Polski przyjechało 31 tys. osób., w piątek – 47 tys., a w sobotę – 77 tys. osób.

Szef SG zapewnił jednocześnie, że wszystkie osoby, które będą potrzebowały pomocy i będą jej oczekiwały, zostaną przyjęte na terytorium Polski bez względu na ich obywatelstwo.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk