Pomoc dla Polaków z Ukrainy

Magdalena Targańska28 lutego, 202212 min

Co możemy zrobić? My, zwykli ludzie, których nie obchodzi geopolityka, ale którzy patrzą na drugiego człowieka z prawdziwą, życzliwą troską. Rząd chce zbudować osiem obozów dla uchodźców przy ukraińskiej granicy. To dobra decyzja. My jednak możemy i powinniśmy pomyśleć o rzeszy Polaków, którzy dzisiaj mieszkają na terenie Ukrainy. 

Bezpieczeństwo Polaków przebywających na terenie Ukrainy powinno być dzisiaj dla nas priorytetem.

Jesteśmy po rozmowie z dziennikarzem z Radia Lwów. Powiedział jedną bardzo ważną rzecz o Polakach w Ukrainie:

„Musimy pamiętać, że te osoby to głównie osoby starsze i schorowane, nie są w stanie przyjechać do Polski. Potrzebują pomocy tu na miejscu. W tej chwili jest jeszcze ok, ale to zapotrzebowanie wzrośnie za ok. tydzień, kiedy w sklepach nie będzie już praktycznie nic.”

Pamiętajmy, że w Ukrainie pozostali też nasi rodacy, którzy potrzebują naszego wsparcia.

Prosimy o wsparcie zbiórki i udostępnienie.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Paweł Kopeć

    28 marca, 2022 at 7:53 pm

    Niestety też, prawie cały świat pomaga Ukrainie i jest w kontrze do Rosji, lecz ona sama i tak robi, co chce, jak chce i kiedy chce – póki co rozdaje karty jak diabeł na tym świecie, całej ziemi… Na razie powoli bolszewia wygrywa i niczym walec toczy się i wszystko beznamiętnie sadystycznie i systematycznie rozgniata, demoluje miażdży… A świat tak naprawdę milczy, przypatruje się, dopinguje, jednak tylko patrzy i czeka jak pod koniec lat trzydziestych
    ubiegłego stulecia, na początku II wojny światowej – w czasie ówczesnej, tamtej, komunistycznej napaści na Polskę ze wschodu i narodowosocjalistycznej z zachodu.

Leave a Reply

Koszyk