[FILM] Straż Graniczna: do Polski z Ukrainy wjechało już 213 tys. osób; 57 tys. w niedzielę

Karol Kwiatkowski27 lutego, 20222 min
213 tys. osób wjechało do Polski z Ukrainy od czwartkowego rosyjskiego ataku. W niedzielę do godz. 15 przez granicę polsko-ukraińską przeszło 57 tys. osób – podała Straż Graniczna.

„27.02 do godz.15.00 na całym odcinku granicy polsko-ukraińskiej #funkcjonariuszeSG odprawili na kierunku do polski 57 tys. osób. Od początku rozpoczęcia działań zbrojnych w Ukrainie (24.02) do Polski wjechało już 213 tys. osób. Funkcjonariusze SG pomagają osobom ewakuującym się z Ukrainy” – poinformowała Straż Graniczna na Twitterze.

Na niedzielnej konferencji w MSWiA komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga poinformował, że wszystkie przejścia na odcinku granicy polsko-ukraińskiej są czynne i pracują normalnie. Komendant wyjaśnił, że w czwartek do Polski przyjechało 31 tys. osób., w piątek – 47 tys., a w sobotę – 77 tys. osób.

Szef SG zapewnił jednocześnie, że wszystkie osoby, które będą potrzebowały pomocy i będą jej oczekiwały, zostaną przyjęte na terytorium Polski bez względu na ich obywatelstwo. (PAP)

autorka: Agnieszka Ziemska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *