Instytut Pileckiego powołał Centrum Dokumentowania Zbrodni Rosyjskich na Ukrainie

Karol Kwiatkowski27 lutego, 20222 min

Instytut Pileckiego powołał Centrum Dokumentowania Zbrodni Rosyjskich na Ukrainie im. Rafała Lemkina – poinformował w sobotę IP. Zadaniem Centrum będzie zbieranie świadectw ludności cywilnej i żołnierzy ukraińskich w celu utrwalenia dowodów zbrodni popełnionych przez wojska rosyjskie w Ukrainie.

„W IP powołaliśmy Centrum Dokumentowania Zbrodni Rosyjskich na Ukrainie. Zbierzemy relacje od ludności cywilnej, ponagrywamy wywiady. Nic nie zostanie zapomniane” – napisała w sobotę na Twitterze dyrektor Instytutu Pileckiego prof. Magdalena Gawin.

Na profilu IP na Twitterze przekazano, że zadaniem powołanego Centrum Dokumentowania Zbrodni Rosyjskich na Ukrainie im. Rafała Lemkina, jest „zbieranie świadectw ludności cywilnej i żołnierzy ukraińskich w celu utrwalenia dowodów zbrodni popełnionych przez wojska rosyjskie na terytorium Ukrainy”.

Instytut Pileckiego to instytucja naukowa prowadząca projekty badawcze, wystawiennicze, edukacyjne i kulturalne. IP powstał m.in. by popularyzować zeznania przed Główną Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk