Łódzkie: kolejne łóżka szpitalne odzyskają funkcje sprzed epidemii

Karol Kwiatkowski22 lutego, 20222 min

W szpitalach woj. łódzkiego trwa przywracanie łóżek covidowych do pierwotnych funkcji. Od wtorku w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. M. Pirogowa w Łodzi zlikwidowano 107 łóżek obserwacyjno-zakaźnych dla chorych na COVID-19.

Decyzję taką w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną w województwie łódzkim i zmniejszającą się liczbą pacjentów hospitalizowanych z zakażeniem COVID-19 podjął wojewoda łódzki – poinformowała jego rzeczniczka Dagmara Zalewska.

Dodała, że dzięki temu działalność placówki zostanie przywrócona do stanu sprzed epidemii. Umożliwi to realizację świadczeń opieki zdrowotnej dla pacjentów niezakaźnych.

Kolejne łóżka w szpitalach zostaną przywrócone do swoich pierwotnych funkcji 1 marca.

Zlikwidowane zostaną: 34 łóżka obserwacyjno-zakaźne w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi, 21 łóżek obserwacyjno-zakaźnych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu, 31 łóżek obserwacyjno-zakaźnych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, 10 łóżek obserwacyjno-zakaźnych w szpitalu im. WAM w Łodzi – w lokalizacji przy ul. Żeromskiego i 18 łóżek obserwacyjno-zakaźnych w CSK UM w Łodzi.

Po tych decyzjach w województwie będzie 2056 łóżek obserwacyjno-zakaźnych dla chorych na COVID-19. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk