W razie problemów z dodzwonieniem się na 112, można korzystać z aplikacji Alarm112

Nasza Polska19 lutego, 20222 min

W razie problemów z dodzwonieniem się pod numer 112, można korzystać z aplikacji mobilnej Alarm112 – zaleca rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

W sobotę, na skutek bardzo dużej liczby zgłoszeń, wystąpił problem z funkcjonowaniem linii alarmowej 112.

Bryg. Kierzkowski przekazał PAP, że podczas sobotniej odprawy z wojewodami i MSWiA zalecono, by informować o alternatywie dla linii 112. Jest nią aplikacja mobilna Alarm112. „Tam wpisujemy dane o zdarzeniu, jego miejscu, wskazujemy służbę, której pomoc jest konieczna i podajemy swoje dane kontaktowe. Jest to jeden ze sposób, by nie obciążać linii 112 tym bardziej, że mamy do czynienia z rekordową liczbą zniszczeń i interwencji” – zauważył Kierzkowski.

Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Aby z niej skorzystać, należy ją pobrać na telefon i dokonać rejestracji. Aplikacja dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych: Android i iOS.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker poinformował w sobotę po południu, że linia 112 wraca do normalnego funkcjonowania i prawdopodobnie w późnych godzinach wieczornych będzie już działać bez zakłóceń.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk