Dworczyk: Rada Ministrów przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program – Pomoc dla Ukrainy

Karol Kwiatkowski19 lutego, 20223 min

Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym uchwałę ustanawiającą rządowy program – Pomoc dla Ukrainy – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

„Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym uchwałę ustanawiającą Rządowy Program – Pomoc dla UA. Premier @MorawieckiM powołał zespoły międzyresortowe: ds. przyjęcia przez RP uchodźców napływających z UA oraz ds. przyjęcia przez RP rannych z terytorium UA” – napisał w nocy z piątku na sobotę szef KPRM Michał Dworczyk. Swój wpis opatrzył hashtagiem #StrongerTogether.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę, że powoła zespół, który ma się zająć koordynacją pomocy dla uchodźców w przypadku wojny rosyjsko-ukraińskiej. „Wojna może spowodować exodus z Ukrainy; musimy być przygotowani na najgorsze” – powiedział wówczas szef rządu.

„Jesteśmy tu, by bronić wschodniej flanki NATO, ale także ze względów humanitarnych pomagamy Ukrainie i Ukraińcom, by w przypadku ataku rosyjskiego złagodzić jego skutki” – mówił w środę Morawiecki. Wyjaśnił, że cała infrastruktura będzie przygotowywana na wschodzie, ale „z dyslokacją w głąb kraju”.

W piątek, w cotygodniowym podcaście Morawiecki odniósł się do sytuacji wokół Ukrainy. „Przygotowujemy się na różne scenariusze, również te najczarniejsze; ale cały czas wierzymy w to, że Moskwa się opamięta i wycofa pancerne kolumny znad granicy” – podkreślił.

W sobotę premier weźmie udział w sobotę w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC). Będzie uczestniczył w panelu poświęconemu relacjom Wschodu i Zachodu oraz bezpieczeństwu regionalnemu.(PAP)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk