Sąd na 33-latkę nałożył grzywny w wysokości 1500 zł za brak maseczki

Na początku listopada 2021r. policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie Braniewa, w którym jedna z klientek nie stosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką.

W związku z popełnionym wykroczeniem przez 33-latkę funkcjonariusze postanowili ukarać mieszkankę powiatu mandatem karnym, informując ją przy tym, że ma prawo odmówić jego przyjęcia. Kobieta skorzystała z przysługujących jej uprawnień, a sprawą zajęli się policjanci z wydziału wykroczeń.

33-latka została wezwana na komendę, celem przesłuchania. Wtedy okazało się, że kobieta wciąż nie stosuje się do panujących obostrzeń, a na przybycie funkcjonariuszki oczekiwała w budynku komendy bez maseczki. Policjantka poinformowała 33-latkę, że ma obowiązek zasłonić usta i nos. Komunikat funkcjonariuszki spotkał się jednak z oporem kobiety.

Sąd za popełnione wykroczenia na kobietę nałożył dwie grzywny. Pierwszą w wysokości 1000 złotych za zlekceważenie obowiązku zakrycia usta i nosa w sklepie, drugą w wysokości 500 złotych za ten sam czyn, tym razem popełniony na policyjnej poczekalni.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Flinstone

    3 lutego, 2022 at 6:02 am

    Rozumiem ze funkcjonarjusze nie maja innych zajec niz molestowanie ludzi bez szmatki na twarzy

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk