Kanada/ Premier krytykuje protestujących i twierdzi, że walka z epidemią zostanie wygrana dzięki szczepieniom

Karol Kwiatkowski1 lutego, 20222 min

Premier Kanady Justin Trudeau podkreślał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że „Kanadyjczycy podjęli decyzję o zaszczepieniu w skali szerszej niż większość innych krajów” i dodał, że walka z epidemią zostanie wygrana właśnie dzięki szczepieniom.

Trudeau, który otrzymał dwie dawki szczepionki, a w styczniu tzw. booster, czyli dozę przypominającą, poinformował w poniedziałek, że dwoje z jego dzieci jest zarażonych Covid-19, a on sam otrzymał w poniedziałek rano pozytywny wynik testu, jednak nie ma żadnych objawów i pracuje w domu. Premier Kanady przebywa w ukryciu i miejsce jego pobytu jest nieznane.

Premier krytykuje protestujacych w stolicy Kanady, Ottawie, twierdząc, że Kanadyjczycy są zniesmaczeni ich zachowaniem: „Ale w ciągu ostatnich kilku dni Kanadyjczycy byli zszokowani – i, szczerze mówiąc, zniesmaczeni – zachowaniem niektórych osób protestujących w stolicy naszego kraju”.

I dodał, że w Kanadzie nie ma miejsca na takie zachowania oraz że protest musi się skończyć.

Z doniesień medialnych wynika, że protest odbywa się bez ekscesów i przemocy. Jest pokojowy i nie było do tej pory żadnych zamieszek. Protestujący domagają się zniesienia totalitarnych restrykcji m.in. przymusu szczepień.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk