Szumowski zostanie dyrektorem Instytutu Kardiologii w Aninie za jedyne 35 tys. miesięcznie

Karol Kwiatkowski28 stycznia, 20222 min

Ministerstwo Zdrowia podało, że nowym dyrektorem Instytutu Kardiologii w Aninie zostanie prof. Łukasz Szumowski.

Po objęciu przez prof. Tomasz Hryniewieckiego funkcji pełnomocnika ministra zdrowia ds. Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032 dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii – jak podaje resort – zostanie prof. Łukasz Szumowski.

Awans oznacza nie tylko zajęcie wpływowego stanowiska, ale także dodatkowe dochody. Wynagrodzenie dyrektora Instytutu Kardiologii to od 2020 roku 35 tys. zł miesięcznie.

Prof. Łukasz Szumowski z Narodowym Instytutem Kardiologii związany jest od 20 lat. Kieruje w nim Centrum Zaburzeń Rytmu Serca.

Szumowski  jest specjalistą chorób wewnętrznych, kardiologii i elektrofizjologii. I byłym szefem resortu zdrowia. Stanowisko ministra zdrowia objął w styczniu 2018 r. zastępując Konstantego Radziwiłła w czasie protestu medyków. Z kolei dymisję złożył w sierpniu 2020 roku.

W czasie, kiedy Szumowski kierował resortem zdrowia, ministerstwo kupiło respiratory od handlarza bronią i trefne maseczki od instruktora narciarstwa z Zakopanego, prywatnie znajomego ministra.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która badała zakupy związane z epidemią dokonane przez Ministerstwo Zdrowia za czasów Szumowskiego, umorzyła wszystkie wątki dotyczące ewentualnego przekroczenia uprawnień i narażenia na szkodę skarbu państwa przez byłego ministra i jego zastępcę Janusza Cieszyńskiego. Zarzuty postawiono tylko instruktorowi z Zakopanego.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk