Mata oraz jego kolega usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków i zostali zwolnieni do domu

Karol Kwiatkowski28 stycznia, 20223 min

24-latek oraz 21-latek usłyszeli w piątek zarzuty za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany i zostali zwolnieni do domu – poinformowała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Według nieoficjalnych informacji PAP, młodszy z nich to znany raper Michał M. o pseudonimie „Mata”.

„Mata” oraz jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani w czwartek tuż po godzinie 23 w rejonie ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie. „Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok patrolu znacznie przyspieszyli swoje kroki” – powiedziała PAP mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

„Podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie z kieszeni odzieży wyciągnęli woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana” – tłumaczyła policjantka.

W piątek znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. „Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia” – podała.

„24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu” – dodała mł. asp. Iwona Kijowska.

Za zarzucany czyn może im grozić do 3 lat więzienia.

Jako pierwszy o zatrzymaniu poinformował portal rmf24.pl. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk