Kanada/ Prawie 7 mln. dolarów zebranych na organizację „Konwoju Wolności” nie zostanie tymczasowo wypłacone

Karol Kwiatkowski28 stycznia, 20222 min

Platforma crowdfundinga, GoFundMe, potwierdziła, że przetrzyma środki w ramach zbiórki pieniędzy na Konwój Wolności do czasu przedstawienia jasnego planu, w jaki sposób zostaną wydane.

Tysiące kierowców ciężarówek wyruszyło w niedzielę w drogę, rozpoczynając coś, co nazwali „konwojem wolności” do Ottawy w proteście przeciwko przymusowi szczepień, który został wprowadzony przez rządu federalnego dla kierowców ciężarówek.

Zrzutka założona przez Tamarę Lich zebrała już prawie siedem milionów dolarów od 14 stycznia i chociaż  ludzie nadal mogą przekazać darowizny, GoFundMe powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że kontynuuje bezpośrednią współpracę z organizatorem w celu zebrania informacje o sposobie dystrybucji funduszy, gdyż jest to standardowy proces zapewniający ochronę wszystkich darczyńców.

„Po dostarczeniu planu wypłaty przez organizatora nasz zespół jest w gotowości, aby bezpiecznie i szybko wypłacić środki” – powiedziała firma.

Fundusze będą bezpiecznie przechowywane, dopóki organizator nie będzie w stanie przekazać GoFundMe informacji o tym, w jaki sposób fundusze zostaną rozdzielone.

Kierowcy mają w sobotę dotrzeć do stolicy Kanady, Ottawy, i prawdopodobnie zablokują całe miasto na wiele godzin. Planowany jest również więc protestacyjny pod parlamentem.

Źródło: Global News

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk