Kanada/ „Konwój Wolności” jedzie na stolicę. Kierowcy nie chcą obowiązku szczepień

Karol Kwiatkowski27 stycznia, 20222 min

Kierowcy ciężarówek protestujący przeciwko obowiązkowi szczepień na COVID-19, nałożonemu na nich przez władze Kanady, ruszyli w niedzielę z Vancouver do stolicy kraju, Ottawy.

Kanada wprowadziła obowiązek szczepień na COVID-19 dla kierowców ciężarówek 15 stycznia. Zgodnie z obowiązującymi od tego dnia przepisami, niezaszczepieni kanadyjscy kierowcy, wjeżdżający na terytorium Kanady z USA, muszą poddać się testowi na COVID-19 oraz obowiązkowej kwarantannie.

Kierowcy ciężarówek protestujący przeciwko obowiązkowi szczepień sformowali tzw. Konwój Wolności 2022 i zebrali 2,2 mln dolarów w internecie na walkę z przymusem szczepień. Środki mają być przeznaczone na zakup paliwa, żywności i opłacenie noclegów przez uczestników konwoju. Do Ottawy Konwój Wolności ma dotrzeć 29 stycznia.

Konwój Wolności zdobywa coraz większe poparcie wśród mieszkańców Kanady zmęczonych totalitarnymi zapędami premiera Kanady, Justina Trudeau, który nie ugiął się wobec nacisków branży transportowej domagającej się opóźnienia wejścia w życie obowiązku szczepień dla kierowców.

Reuters zwraca uwagę, że transport samochodowy jest kluczowy dla zapewnienia sprawnego przepływu dóbr między Kanadą a USA, ponieważ ponad 2/3 towarów wartych łącznie 521 mld dolarów, którymi handlują ze sobą USA i Kanada, jest przewożonych drogą lądową.

Źródło: Rzeczpospolita

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk