Jak dobrać odpowiednią lunetę do repliki ASG?

Artykuł Sponsorowany26 stycznia, 20228 min

Zwiększa efektywność zawodnika na polu bitwy bez względu na warunki atmosferyczne i zapewnia widoczną przewagę ogniową. Luneta do broni ASG doskonale sprawdza się na dużych dystansach i wyraźnie poprawia precyzję strzału. Czemu zawdzięcza swoją popularność i jak dobrać ją do repliki broni ASG?

Dlaczego warto korzystać z urządzeń celowniczych?

Zdecydowana większość graczy airsoftowych przygodę ze strzelanką rozpoczyna bez akcesoriów poprawiających celność. Efektywność zawodnika posługującego się stockową repliką broni ASG jest w takiej sytuacji znikoma – głównie dlatego, że taka broń już na odległości około 50 metrów przyjmuje nawet kilkadziesiąt centymetrów rozrzutu. Chcąc osiągnąć precyzję, warto zdecydować się na urządzenia celownicze. W e-sklepie AFG Obrona możesz wybrać profesjonalne urządzenia celownicze i części do replik ASG. Co wyróżnia najlepsze lunety do ASG i na co zwracać uwagę, żeby precyzyjnie je dobrać?

Lunety do broni ASG – co wyróżnia najlepsze modele?

Na lunety do ASG powinni zdecydować się zwłaszcza ci gracze, którzy strzelają w otwartym terenie. Osprzęt okaże się niezbędny także wówczas, gdy strzelasz z repliki broni ASG, dysponującej większą liczbą FPS. Lunety pozwalają prawidłowo obrać poprawkę i umożliwiają lepsze rozpoznanie celu, w konsekwencji czego wyraźnie poprawia się celność gracza. Nie każda luneta gwarantuje sukces. Jakie parametry tej części do replik ASG powinny być wysokie, a jakie – zdecydowanie niższe? Na co zwrócić uwagę i jak dobrać lunetę do repliki ASG?

  1. Zrezygnuj z dużego przybliżenia. Maksymalne przybliżenie w airsofcie, wbrew obiegowej opinii, nie jest pożądane – przede wszystkim dlatego, że strzały najczęściej są oddawane z odległości nie większej, niż 100 metrów. Na takim dystansie nie sprawdzą się zatem lunety o przybliżeniu 6-krotnym. Zdecydowanie lepszym wyborem będą modele ze stałym zoomem 4x lub regulowanym 3-6x.
  2. Zwróć uwagę na średnicę soczewki. To ważne przede wszystkim dlatego, że nie każda średnica będzie odpowiednia dla repliki broni ASG. Ze względu na fakt, że w warunkach airsoftowych strzał najczęściej jest oddawany z pozycji statycznej, odpowiednim wyborem okażą się lunety do ASG o średnicy 32 lub 40 mm.
  3. Wybierz lunetę z możliwością regulacji paralaksy. Chociaż wielu graczy airsoftu jest zdania, że ta funkcja jest zbędna, zdecydowane ułatwia określenie odległości celu.
  4. Zdecyduj, jaka siatka celownicza spełni Twoje oczekiwania. To ważne przede wszystkim dlatego, że w warunkach airsoftowych sprawdzi się każda. Niemniej – warto zwrócić uwagę, czy luneta do ASG umożliwia regulację siatki na obu płaszczyznach.

Inne urządzenia celownicze

Poprawa celności repliki broni ASG jest możliwa nie tylko przy wykorzystaniu lunety do ASG. Urządzenia celownicze, zwiększające efektywność zawodnika, to również kolimatory. Jakie zalety mają te części do replik ASG?

Kolimatory celownicze umożliwiają szybkie namierzenie celu, a dodatkowo – nie wymagają zamknięcia drugiego oka. Takie rozwiązanie znaczenie poszerza pole obserwacji i zwiększa przewagę ogniową zawodnika.  Co więcej, w kolimatorze celowniczym zjawisko paralaksy jest zredukowane, a odległość sprzętu od oka nie ma żadnego znaczenia dla celności. Niestety – kolimatory, w przeciwieństwie do lunet do ASG nie są odporne na warunki atmosferyczne i wymagają zasilania.

Luneta czy kolimator?

Wahasz się pomiędzy lunetą do ASG a kolimatorem celowniczym? Każda z części do replik do ASG ma wady i zalety, niemniej, jeśli Twoim celem jest nie tylko zwiększenie celności i efektywności, ale także – możliwość oddania strzału w każdych warunkach, rozsądniejszym wyborem okażą się lunety celownicze. Nie tylko są odporne na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, ale także – nie wymagają zasilania.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk