Australia/ Rekord zgonów i zakażeń. Zaszczepione 92 proc. dorosłych

Karol Kwiatkowski15 stycznia, 20224 min

Czy ktoś zna szczepionkę, po podaniu której poziom infekcji wzrósł sto razy? – pyta Instytut Ordo Medicus, komentując rekordowy wzrost zakażeń i zgonów w Australii, która prowadzi politykę zero COVID i jest obecnie najbardziej totalitarnym państwem na świecie, jeśli chodzi o „walkę” z koronawirusem.

„Australijska strategia ZeroCovid (zawracanie kijem Wisły) nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Wczoraj odnotowano rekordową liczbę 128 tys. zakażeń i ok. 50 zgonów. W Australii zaszczepione jest 92% populacji powyżej 16 roku życia. Czy ktoś zna szczepionkę, po podaniu której poziom infekcji wzrósł 100x?” – czytamy na profilu Odro Medicus na Twitterze.

Liczba zgonów jest rekordowa w Australii. Nas takim poziomie zgonów nie notowano od początku pandemii.

Liczba nowych przypadków zakażeń poszybowała w styczniu w rekordowym tempie i niestety Australia, mimo zaszczepienia 92 proc. dorosłego społeczeństwa (niektórzy twierdzą, że dlatego a nie mimo), notuje rekord od początku pandemii.

Kwestię wysokiej liczby zakażeń w krajach dobrze wyszczepionych jeszcze w październiku komentował prof. Krzysztof Pyrć, kierownik Pracowni Wirusologii w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. Ekspert podkreślał wtedy, że najważniejszym dowodem na to, że szczepionki działają, jest niższa liczba zgonów niż w poprzednich falach. Nie wiemy, co powiedziałby teraz, gdy również notujemy rekordy zgonów.

„To pierwsza w historii szczepionka która w żaden sposób nie wyhamował transmisji wirusa i nie miała żadnego wpływu na liczbę hospitalizacji. Nie ma nawet pewności że ma znaczący wpływ na liczbę zgonów w krajach w którym jakość służby zdrowia jest o wiele lepszy jak w Polsce” – skomentował internauta wpis Ordo Medicus.

Źródło: Twitter, Reuters, Our World in Data.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk