Premier Morawiecki: staramy się robić wszystko, aby ulżyć Polakom

Nasza Polska13 stycznia, 202213 min

Staramy się zrobić wszystko, aby ulżyć Polakom w tych trudnych miesiącach; polityka, która nie jest realną polityką na rzecz Polaków, to słaba polityka – powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

„Polski Ład i Tarcza Antyinflacyjna, w tych bardzo trudnych najbliższych tygodniach, trudnych miesiącach i być może kwartałach, to są dwa pomosty, które są opuszczane z dwóch stron rzeki, po to, żeby w tym trudnym środowisku gospodarczym, środowisku globalnego kryzysu, globalnej drożyzny, było Polakom łatwiej” – mówił premier, który zabrał głos z mównicy sejmowej przed rozpoczęciem czwartkowego bloku głosowań.

Jak wskazał szef rządu, „obniżamy VAT, obniżamy akcyzę, obniżamy VAT na żywność i obniżymy także VAT na paliwo z 23 do 8 proc.”. „Wiecie co to znaczy? 60 do 70 groszy. I tego się już boicie, że 1 i 2 lutego Polacy zobaczą realność naszych działań” – mówił Morawiecki do posłów opozycji.

„Bo polityka, która nie jest realną polityką na rzecz Polaków, to słaba polityka. A my staramy się zrobić wszystko, aby ulżyć Polakom w tych trudnych miesiącach i zrobimy to” – podkreślił premier.

Na koniec swojego wystąpienia Morawiecki, zwracając się do posłów opozycji, zaapelował do nich, żeby po zakończeniu obrad „wyszli do ludzi”. „I zapytajcie ludzi, czy chcą tej obniżki podatków, czy chcą tych dodatków osłonowych, czy chcą tej kwoty wolnej od podatku, jednej z najwyższych w Europie, czy chcą ochrony polskich rodzin” – mówił szef rządu.

„Ja wiem, jaka jest odpowiedź, ale jak wy usłyszycie tę odpowiedź, to nie zapomnijcie powiedzieć także, że to wszystko robi rząd PiS” – zakończył Morawiecki swoją wypowiedź skierowaną do posłów opozycji. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

Udostępnij:

Nasza Polska

One comment

  • Lech

    13 stycznia, 2022 at 8:48 pm

    Ja odczuwam na wypłacie dziadu 400zł mniej i nie tylko ja więć faktycznie ulżyliście portfelom

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk