Rada Medyczna: negowanie wartości szczepień winno skutkować utratą stanowisk publicznych

Magdalena Targańska11 stycznia, 202212 min

Negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych – podkreśla Rada Medyczna.

Pismo, w imieniu Rady Medycznej, podpisał główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Rada Medyczna podkreśliła, że szczepienie przeciw COVID-19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii.

„Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie mają żadnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień zwiększają liczbę ofiar pandemii. W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych” – napisano w poniedziałkowym stanowisku Rady.

Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący prof. Andrzej Horban oraz ponad piętnastu ekspertów medycznych. Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • Grzegorz

    12 stycznia, 2022 at 8:41 pm

    A czy ta rada pseudomedyczna publikuje jakieś stenogramy ze swoich posiedzeń? A czy członkowie pseudorady przedstawili oświadczenia o braku konfliktu interesów? A marzy im się pozbawianie innych stanowisk.

Leave a Reply

Koszyk