Terlecki: nie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak

Karol Kwiatkowski10 stycznia, 20223 min

Nie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak; niefortunnie się wypowiedziała na temat szczepień, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania – podkreślił wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana w piątek w Radiu Zet o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. „To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka” – oceniła. Jak dodała, „konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone”.

Jej stanowisko spotkało się z krytyką m.in. ministra edukacji Przemysława Czarnka i szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. „Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki” – napisała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w późniejszym piątkowym wpisie w mediach społecznościowych.

O możliwą dymisję kurator Nowak zostali zapytani w poniedziałek politycy PiS.

„Nie będzie dymisji” – oświadczył wiceszef klubu PiS Ryszard Terlecki. „Rzeczywiście, pani kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania” – dodał.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazała, że małopolska kurator oświaty wycofała się ze swoich słów. „Zostało to też ocenione przez pana ministra i sprawa jest zamknięta” – dodała.(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk