Dr. Szułdrzyński: Nie możemy wykluczać czwartej i kolejnych dawek

Karol Kwiatkowski9 stycznia, 202223 min

– Nie możemy wykluczać czwartej i kolejnych dawek (…) Przyjęcie tej dawki dodatkowej raz do roku czy raz na dziewięć miesięcy wydaje się być znaczne mniejszym problemem niż posiadanie „dziur” w głowie czy zwłókniałych płuc po przebyciu koronawirusa – powiedział dr Konstanty Szułdrzyński, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA w Warszawie, członek Rady Medycznej przy premierze.

– Nabywanie odporności przez przebycie choroby jest bardzo głupim pomysłem, bo ta choroba jest związana z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań – ocenił w programie „WP Newsroom” dr Konstanty Szułdrzyński. Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA w Warszawie podkreślił przy tym, że „każdy, kto się nie zaszczepi, będzie miał kontakt z nowym wariantem koronawirusa”.

Członek Rady Medycznej przy premierze stwierdził, że trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 wcale nie musi być ostatnią. – Nie możemy wykluczać czwartej i kolejnych dawek, zobaczymy, jak się będą rozwijały z jednej strony szczepionki, a z drugiej strony, jak będzie wyglądał wirus – tłumaczył lekarz, przypominając, że szczepionka była tworzona na podstawowy wariant koronawirusa z Wuhan. Dla przykładu szczepionka na grypę jest co roku aktualizowana z powodu nieustannego mutowania wirusa.

– Przyjęcie tej dawki dodatkowej raz do roku czy raz na dziewięć miesięcy wydaje się być znaczne mniejszym problemem niż posiadanie „dziur” w głowie czy zwłókniałych płuc po przebyciu koronawirusa – dodał dr Szułdrzyński, nawiązując do konsekwencji przechorowania Covid-19.

Źródło: wp.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Wlodzimierz

  9 stycznia, 2022 at 6:11 pm

  Człowieku co ty pierdolisz? Widziałeś tego wirusa? O jakich dziurach ty mówisz? Ty już masz te dziury w mózgu. Jebnij się w ten dziurawy mózg kutasie! Nawet gdy ten wirus mutuje to ta sama substancja nie będzie działać na nowy praktycznie wirus. Qźwa z czego ty robiłeś doktorat? Z pierdolenie reklamowego? Weź się pierdolnij i „wypierd***j”!

  Reply

 • Semperfi

  9 stycznia, 2022 at 6:42 pm

  Ja nie przyjąłem ani jeden szczepionki i nigdy nie mam zamiaru przyjąć. Każdy odpowiada za swój los i decyzje. Żaden tvn, facebook, phizer czy taki pseudolekarz nie będzie mi mówił jak mam żyć i co jest dla mnie dobre. Umrę, to moja sprawa, ale umrę wolny!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk