Izrael/ Czwarta dawka szczepionki „dobra, ale niewystarczająca”

Karol Kwiatkowski6 stycznia, 20222 min

Prof. Gili Regev kierowniczka izraelskich badań dotyczących skuteczności czwartej dawki szczepionki określiła pięciokrotny wzrost przeciwciał jako „dobry, ale niewystarczający”. „Dostrzegamy określony wzrost przeciwciał, ale nie jest on imponujący” – podsumowała badaczka w rozmowie z izraelską agencją informacyjną ynet.co.il.

Jak stwierdziła poziom antyciał krótko po podaniu czwartej szczepionki jest porównywalny z tym po trzeciej dawce. Regev spodziewała się lepszych wyników po dwóch dawkach przypominających. Przecież nie chodzi o to, by ciągle szczepić się co cztery miesiące. Naukowiec jest jednak zadowolona z tego, że najbardziej narażona grupa osób ze słabym system odpornościowym oraz osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia otrzymały czwartą dawkę szczepionki. Jak podkreśliła, „nie jest jednak przekonana o tym, że wszyscy powinni ją otrzymać”. Zdaniem Gili Regev „potrzebna jest większa ilość informacji”.

Regev podkreśliła jednocześnie ogromne znaczenie pierwszej szczepionki przypominającej. „Ci, którzy otrzymali pierwszą i drugą dawkę, pilnie muszą otrzymać również trzecią” i powinni „biec” do punktu szczepień – radzi.

Źródło: dw.com

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk