Francja/ Macron: niezaszczepieni nie są już obywatelami

Karol Kwiatkowski5 stycznia, 202232 min

W rozmowie z Le Parisien prezydent Emmanuel Macron surowo oskarża Francuzów, którzy nie otrzymali jeszcze żadnej dawki preparatów przeciwko COVID-19. Pięć milionów ludzi określa jako „nieodpowiedzialnych”, którzy według niego nie są już „obywatelami”.

W demokracji najgorszym wrogiem są kłamstwa i głupota – stwierdza Macron.

I dodaje: „Wywieramy presję na nieszczepionych, ograniczając im w miarę możliwości dostęp do życia społecznego. Prezydent mówił o coraz większej segregacji sanitarnej poprzez ograniczenie dostępu do miejsc publicznych dla niezaszczepionych. Macron wyjaśnia, że „chce wkurzyć niezaszczepionych” i będzie to „robił do końca”.

„Prezydent nie powinien tego mówić. Gwarant jedności narodu upiera się przy jej dzieleniu i zakłada, że ​​chce uczynić z nieszczepionych obywateli drugiej kategorii. Emmanuel Macron jest niegodny swojej pozycji” – stwierdziła Marine Le Pen.

Prezydent Republiki uważa nawet, że antyszczepionkowcy „podważają solidność narodu”, że są „nieodpowiedzialni” i w jego oczach nie są już „obywatelami”. Prezydent RP wyraźnie zakłada podział między dwiema kategoriami Francuzów i de facto część z nich wyklucza ze wspólnoty narodowej.

W sumie prawie 53 miliony Francuzów otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki od początku kampanii ponad rok temu. Spośród nich 25,5 miliona osób wzmocniło ochronę zdrowia po trzecim zastrzyku w ostatnich tygodniach.

Źródło: Le Figaro

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • Grzegorz

  5 stycznia, 2022 at 8:08 am

  Za dużo żab i ślimaków spożywa. To szkodzi na głowę bardziej niż alkohol

  Reply

 • Dorota

  5 stycznia, 2022 at 8:19 am

  Macron wypowiada nie ma pojęcia o nauce i o prawach człowieka.

  Reply

 • Kate

  5 stycznia, 2022 at 2:57 pm

  No no… co raz grubiej bez żadnych hamulców.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk