Chile szczepi przeciwko SARS-CoV-2 lwy, tygrysy, pumy i orangutany

Karol Kwiatkowski4 stycznia, 20222 min
W znajdującym się w stolicy Chile zoo Buin zaszczepiono w poniedziałek drugą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 po trzy lwy, tygrysy i pumy oraz 26-letniego orangutana. Pierwszą dawkę zwierzęta otrzymały 13 grudnia 2021 roku – podał portal news24.com 

Chile jest pierwszym krajem w Ameryce Południowej, który zaszczepił znajdujące się w zoo zwierzęta. Wybrane gatunki są wysoce narażone na zakażenie koronawirusem, który dotąd wykryto u małp, dużych kotów, hipopotamów, saren, zwierząt domowych i norek.

Podany preparat jest przygotowaną specjalnie dla zwierząt szczepionką, która nie trafiła jeszcze do sprzedaży. „Naszym celem jest ochrona zwierząt najbardziej narażonych na zakażenie SARS-COV-2” – powiedział Sebastian Celis, dyrektor departamentu weterynaryjnego znajdującego się w Santiago zoo.

Naukowcy odkryli również zdolność przenoszenia koronawirusa pomiędzy sarnami – poinformował w poniedziałek portal 7news.com.au. Chociaż dotąd nie wykryto możliwości przenoszenia wirusa z saren na ludzi, naukowcy ostrzegają, że taki scenariusz jest możliwy.

Zdaniem specjalistów odkrycie może znacząco skomplikować próby pokonania pandemii Covid-19. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × 5 =