USA: Twitter zawiesił konto republikańskiej polityk za wpisy o koronawirusie

Karol Kwiatkowski3 stycznia, 20223 min

Twitter zakomunikował w niedzielę, że „trwale zawiesił” osobiste konto republikańskiej deputowanej do Izby Reprezentantów Marjorie Taylor Greene za „wielokrotne pogwałcenie obowiązujących zasad” polegających na rozsiewaniu fałszywych informacji o szczepieniach przeciwko koronawirusowi. 

Taylor, zdecydowana przeciwniczka szczepień przeciwko Covid-19, oświadczyła, że decyzja ta dowodzi, iż Twitter „jest wrogiem Ameryki”.

W swym ostatnim wpisie z ub. soboty Taylor informowała o „skrajnie dużej” ilości zgonów w USA po przyjęciu szczepionki na Covid-19″. Polityk twierdziła, że opierała się na rządowej bazie danych Vaccine Adverse Event Reporting System.

Twitter, który już przeszłości czterokrotnie zawieszał konto republikanki, oświadczył, że rozsiewanie fałszywych informacji o szczepieniach narusza obowiązujące jego użytkowników zasady.

Wcześniej Taylor zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy, w których m. in. popierała twierdzenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o spisku i „skradzionych wyborach” w 2020 r. oraz wzywające do aktów przemocy wobec demokratycznych polityków, w tym przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Działalność Taylor wywołała sprzeciwy w samej Partii Republikańskej, której przywódca w Senacie Mitch McConnell określił jej spiskowe teorie jako „obłędne kłamstwa”.

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów pozbawiła Taylor członkostwa w dwóch komisjach – ds. oświaty i pracy oraz budżetowej. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk