Polską granicę znów próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób

Nasza Polska2 stycznia, 20222 min
Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób – przekazała w niedzielę Straż Graniczna. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Lipsku było to 12 Irakijczyków.

 

„Minionej doby tj. 01.01 granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób” – poinformowała w niedzielę na Twitterze Straż Graniczna.

Dodała, że na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Lipsku grupa 12 obywateli Iraku próbowała przedostać się na terytorium Polski, z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole był oślepiane przez służby białoruskie laserami.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzynaście − 5 =