Tusk: Premierze Morawiecki! Czy wyście tam powariowali?!

Karol Kwiatkowski31 grudnia, 20212 min

– Nigdy nie sądziłem, że na Nowy Rok będę wam życzył ciepłej wody w kranie i ciepłego kaloryfera, ale takie mamy czasy – skomentował podwyżki Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej. 

– W normalnych czasach po prostu złożyłbym państwu życzenia: świetnej zabawy sylwestrowej, sylwestra marzeń, szczęśliwego Nowego Roku. Ale to nie są normalne czasy. Właśnie dzisiaj dotarły do nas informacje ze spółdzielni mieszkaniowych, jak naprawdę będą wyglądać podwyżki cen gazu – mówi były premier na wideo opublikowanym na portalu Twitter. Nagranie zatytułował: „Premierze Morawiecki! Czy wyście tam powariowali?!”.

 

Były szef rządu, który zrezygnował z tej funkcji dla intratnej posady w Unii Europejskiej, o rosnące ceny gazu obwinił rząd i jego „koszmarną ustawę”. – W tysiącach polskich domów te podwyżki będą wynosić kilkaset procent – zapowiedział Tusk, podając kolejne przykłady ludzi, którzy za gaz zapłacą o wiele więcej.

– Samotna pani emerytka (…) płaciła w grudniu i tak dużo, 195 zł. Wiecie, ile w styczniu ma zapłacić? 1609 zł. To jest podwyżka o 825 proc. Para emerytów płaciła 231 zł za gaz. Od stycznia zapłacą 1500 zł. Czy wyście powariowali? Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek – grzmiał Tusk.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk