Prezydent chce, żeby rząd „skutecznie chronił portfele Polaków”

Nasza Polska31 grudnia, 20212 min

Podpisałem ustawę, która obniżyła akcyzę na prąd oraz paliwa i oczekuję od rządu i parlamentu podejmowania kolejnych działań, które skutecznie będą chronić portfele Polaków – mówił prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że pandemia koronawirusa, to także olbrzymie wyzwanie dla gospodarki. „Dzięki dobrym decyzjom i szybkim działaniom udało nam się obronić miejsca pracy. Bezrobocie jest w naszym kraju najniższe od wielu lat. Polska gospodarka powróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu. Kontynuujemy wielkie inwestycje infrastrukturalne. To dobre informacje” – podkreślił prezydent.

Zaznaczył jednocześnie, że długotrwałe skutki pandemii, to także rosnąca inflacja. „Cały świat zmaga się dziś z niespotykanym od wielu lat wzrostem cen. To także jedno z głównych zmartwień polskich rodzin” – zauważył.

„Dlatego podpisałem ustawę, która obniżyła akcyzę na prąd i paliwa i oczekuję od rządu i parlamentu podejmowania kolejnych działań, które skutecznie będą chronić portfele Polaków” – wezwał prezydent. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk