USA: 206 marines zostało zwolnionych za odmowę szczepienia się na Covid-19

Karol Kwiatkowski30 grudnia, 20212 min
Korpus piechoty morskiej USA poinformował w czwartek, że 206 marines zostało zwolnionych ze służby za odmowę szczepienia się na Covid-19. Pentagon zaostrzył ostatnio kary za unikanie szczepienia, ze względu na rosnącą ponownie liczbę zakażeń – podaje portal Axios. 

Wcześniej w grudniu dowództwo piechoty morskiej poinformowało, że zwolniło 103 żołnierzy.

W tej chwili około 94 proc. marines w aktywnej służbie jest w pełni zaszczepionych na Covid-19 – podał Pentagon.

Jeszcze w listopadzie marines pozostawali w tyle za marynarką wojenną USA; 90 proc. marynarzy było zaszczepionych, podczas gdy w Korpusie Piechoty Morskiej (marines) – tylko 72 proc.

Oceniano wówczas, że marynarzy mógł zmobilizować do szczepień zeszłoroczny wybuch epidemii na pokładzie USS Theodore Roosevelt, kiedy to około 1100 członków załogi zostało zakażonych, a jedna osoba zmarła.

Według danych Pentagonu z zeszłego tygodnia 98 proc. żołnierzy wszystkich formacji sił zbrojnych, włącznie z rezerwistami, zostało już zaszczepionych.

W sierpniu szef Pentagonu Lloyd Austin, w oparciu o dyrektywy prezydenta Joe Bidena, poinformował 2,1 mln żołnierzy, że szczepienia będą obowiązkowe, a zwolnienia z tego obowiązku – rzadkie, zaś wojskowych, którzy odmówią, czekają kary.

Jak dotąd Korpus Piechoty Morskiej otrzymał 3247 wniosków o zwolnienie ze szczepień ze względów religijnych, ale żaden nie został zaaprobowany – podaje Axios. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 5 =