Niedzielski: Pracownik nie będzie mógł odmówić testu

Karol Kwiatkowski30 grudnia, 202122 min

– Pracownik nie będzie mógł odmówić – mówi minister zdrowia, Adam Niedzielski, pytany o sprawdzanie testów przez pracodawców w Radiu Zet. Dodał, że będzie to wpisane w ustawę i pracodawca będzie mógł wyciągnąć konsekwencje służbowe w wypadku odmowy.

– Pracownik nie będzie mógł odmówić. Jeśli chodzi o test, to będzie to prawo, które na poziomie ustawowym będzie dawało prawo pracodawcy, który może potem wyciągać konsekwencje służbowe – mówił minister.

Minister zdrowia mówił również o obowiązkowych szczepieniach: W drugiej kolejności będziemy się zajmowali służbami mundurowymi – stwierdził i dodał, że możliwy jest taki obowiązek dla wszystkich dorosłych, gdyż wszystkie scenariusze są rozważane.

Niedzielski mówił, że nadchodzi na pewno piąta fala.  – Według naszych pierwszych prognoz wygląda na to, że to będzie druga połowa stycznia, kiedy zacznie się rozwijać fala związana z Omikronem – przewidywał.

Minister zdrowia stwierdził, że nie można wykluczyć twardego lockdownu.

Źródło: Radio Zet

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • Cyr4x

  30 grudnia, 2021 at 4:23 pm

  Nie będzie mógł? No to patrz! Oczywiście, że będzie, a ewentualne konsekwencje pracodawcy legną w gruzach w każdym sądzie, tak samo jak kary za otwieranie się w lockdownie i brak masek.

  Odpowiedz

  • wolter

   31 grudnia, 2021 at 8:21 am

   Niedzielski, będziesz siedział !! Następnych wyborów nie wygracie jak będziecie bezpodstawnie terroryzować Polaków !!! ***** ***

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − sześć =