Niedzielski: dzisiaj uruchamiamy fundamentalną reformę polskiego szpitalnictwa

Magdalena Targańska30 grudnia, 202112 min
Dzisiaj uruchamiamy fundamentalną reformę polskiego szpitalnictwa, dziś przedstawimy publicznie do konsultacji projekt ustawy, która będzie swoistą konstytucją szpitalnictwa w Polsce – powiedział w czwartek szef MZ Adam Niedzielski.

„Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień zapisze się w historii szpitalnictwa w Polsce. Dzisiaj uruchamiamy fundamentalną reformę polskiego szpitalnictwa. Dziś przedstawimy publicznie do konsultacji projekt ustawy, która – mam nadzieję – będzie swoistą konstytucją szpitalnictwa w Polsce, bo będzie na długie lata określała zasady funkcjonowania szpitalnictwa w Polsce, zasadę ich restrukturyzacji, zasady tego jak szpitalnictwo w Polsce będzie modernizowane” – podkreślił Niedzielski.

Jak mówił, projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa zawiera „zestaw regulacji, który ma doprowadzić do tego, że system szpitalnictwa będzie m.in. w lepszej kondycji finansowej.

„Chcemy bardzo sprofesjonalizować zarządzanie szpitalnictwem” – dodał minister. Podkreślił, że to główne założenie tego projektu. (PAP)

Autorki: Agata Zbieg, Magdalena Gronek

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • Jacek

    30 grudnia, 2021 at 1:24 pm

    No i ch*j wszystko strzeli.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście + jeden =