Australia/ Kolejny dzień z rzędu rekordowa liczba zakażeń koronawirusem

Karol Kwiatkowski28 grudnia, 20213 min

W Australii kolejną dobę z rzędu odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem – poinformowały we wtorek tamtejsze władze. Według agencji Reutera minionej doby zarejestrowano w Australii 11 264 przypadki Covid-19, a tygodniowa średnia przekroczyła 8,2 tys. infekcji dziennie. 

Ostatniej doby odnotowano w Australii tylko pięć zgonów związanych z Covid-19, jednak władze nie przekazały, by wśród zmarłych była osoba zakażona nowym wariantem koronawirusa Omikron. W całym kraju od początku pandemii w związku z SARS-CoV-2 zmarło nieco ponad 2,2 tys. osób.

Pierwszy zgon związany z wariantem Omikron zarejestrowano w Australii w poniedziałek. 80-letni mężczyzna zakaził się w domu opieki dla osób starszych i zmarł w szpitalu w Sydney.

Rekordy zakażeń w Australii padają pomimo wysokiego poziomu zaszczepień w kraju, który wynosi ponad 90 proc. – zauważa Reuters. W związku z rozpowszechnianiem się wysoce zakaźnego wariantu Omikron, władze stanowe wprowadzają zmiany w walce z pandemią. Wiele wydarzeń kulturalnych zostało odwołanych, restauracji zamkniętych, a lotów anulowanych.

Ponadto granice Australii pozostają zamknięte dla zagranicznych podróżnych. Jedynie przebywający poza krajem Australijczycy mogą wrócić bez konieczności odbywania przymusowej kwarantanny w hotelu. Pomimo tych surowych regulacji, władze poinformowały, że zezwolą na przylot do Australii niektórych zagranicznych pracowników wykwalifikowanych oraz studentów. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk