Hiszpania/ 80 proc. zaszczepionych. Wraca obowiązek noszenia masek ochronnych na ulicach

Karol Kwiatkowski22 grudnia, 20212 min

Rząd Hiszpanii ogłosił w środę przywrócenie obowiązku noszenia na ulicach masek ochronnych. Wyjaśniono, że ma to związek z nasilającą się w kraju szóstą falą pandemii Covid-19.

Jak poinformował premier Pedro Sanchez, przywrócone obostrzenie zostało omówione przez niego z władzami wspólnot autonomicznych Hiszpanii. Zaznaczył, że maska będzie obowiązkowa wszędzie tam, gdzie trudno zachować 1,5-metrowy dystans między ludźmi.

Sanchez zapewnił, że jego rząd nie planuje wprowadzania w okresie świąteczno-noworocznym restrykcji polegających na zamykaniu lokali handlowych i gastronomicznych lub na ograniczaniu ich godzin funkcjonowania. Odrzucił też wnoszone przez władze Katalonii i Kantabrii apele o ogłoszenie godziny policyjnej.

Szef centrolewicowego gabinetu wyjaśnił, że aby sprostać pandemii konieczne będzie nasilenie w całym kraju szczepień przeciwko koronawirusowi, w tym szczególnie podawania trzeciej dawki preparatów. Premier dodał, że służby medyczne zostaną w tej kampanii wsparte przez lekarzy hiszpańskiej armii.

Sanchez zapowiedział, że w 2022 roku jego rząd planuje zwiększenie liczby pracowników służby zdrowia. Ogłosił plan zawierania umów o pracę z lekarzami, którzy są na emeryturze w celu powiększenia personelu medycznego.

Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk