Facebook/ Ponad 90 proc. wykrytej na platformie mowy nienawiści skierowana jest do białych ludzi

Karol Kwiatkowski22 grudnia, 20215 min

W zeszłym tygodniu Washington Post doniósł, że badanie algorytmu antyrasistowskiego Facebooka przeprowadzone w kwietniu 2020 r. wykazało, że około 90 procent „mowy nienawiści” będącej przedmiotem usuwania treści to wypowiedzi wyrażające pogardę i obrzydzenie skierowane do białych ludzi.

Rzecznik Facebooka, Andy Stone, bronił polityki firmy dotyczącej mowy nienawiści, mówiąc: „Projekt „Najgorszy z najgorszych” pomógł nam pokazać, jakiego rodzaju mową nienawiści była nasza technologia i nie był w stanie skutecznie wykryć i zrozumieć, jakie jej formy ludzie uważają za najbardziej podstępne”.

Oprogramowanie miało wykrywać i automatycznie usuwać „mowę nienawiści”, zanim użytkownicy ją zobaczą. Firma twierdzi, że jej algorytmy proaktywnie wyłapały ponad 80 procent tego, co uznali za mowę nienawiści.

Ale ta statystyka pokazuje poważny problem. Algorytm wykrywał  w większości komentarze oczerniające białych ludzi bardziej niż jakąkolwiek inną grupę etniczną. W jednym z dokumentów z kwietnia 2020 r. stwierdzono, że około 90 procent „mowy nienawiści” podlegającej usunięciu treści to wypowiedzi wyrażające pogardę, niższość i obrzydzenie skierowane do białych ludzi, a w szczególności białych mężczyzn.

Dlaczego to jest ważne

Ta wewnętrzna analiza nastrojów społecznych przeprowadzona przez Facebook potwierdza to, co wielu mówiło od czasu wyboru Baracka Obamy na prezydenta. Hate skierowany do białych ludzi bez żadnego współczesnego powodu jest szalony i wymyka się spod kontroli.

Cały ruch Black Lives Matter (BLM) opiera się na groteskowym kłamstwie, że w środowisku amerykańskich organów ścigania istnieje systemowy rasizm wobec Murzynów. Nawet pobieżne badanie statystyk FBI dotyczących przestępczości dowodzi, że zarzut ten jest całkowicie sfabrykowany.

W rzeczywistości, kiedy badane są liczby, dowodzi to – ponad wszelką wątpliwość – że przytłaczająca większość zabójstw Czarnych jest popełniana przez Czarnych.

Co więcej, pobieżna analiza zapisów dotyczących przyjęć do college’u mówi pozwala stwierdzić, Czarni otrzymali przepustkę akademicką, obniżając próg przyjęć do prawie każdego większego uniwersytetu w kraju. To, że to obniżenie poprzeczki jest niesamowitą krzywdą dla czarnej społeczności, jest całkowicie ignorowane przez aktywistów rasowych.

Ale te prawdy znalazły się na drugim planie rasowo motywowanego i politycznie oportunistycznego postępu Teorii Rasy Krytycznej (ang. Critical Race Theory), która w swej istocie uczy wszystkich jej poddanych, że Biali ludzie mają „grzech pierworodny” rasizmu wbudowany w ich DNA. Ta teoria – skopiowana z marksistowskiej teorii krytycznej – jest sama w sobie całkowicie rasistowska i powinna być jako taka uznana przez każdego człowieka na Ziemi.

Podczas gdy algorytm „wykrywacza mowy nienawiści” Facebooka jest przerabiany tak, aby nie dawał wyników, które kłóciły się z preferowaną narracją, nauka o algorytmie dowiodła dokładnie, co się dzieje.

Amerykańskie społeczeństwo jest manipulowane przez rasistowską propagandę manipulującą rasistowską propagandą, aby podzielić kraj dla politycznych i ideologicznych korzyści.

Źródło: GOPUSA

Polski legalny bukmacher eWinner. Co oferuje?

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − trzy =