Do dzisiaj przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad 66 tysięcy polskich dzieci

Nasza Polska20 grudnia, 20213 min
W tej chwili w Polsce jest 66,5 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepionych przeciw COVID-19 – poinformował w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował o rozwagę podczas świąt Bożego Narodzenia w związku z rozprzestrzeniającym się wariantem koronawirusa.

6 grudnia br. ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.

W poniedziałek wiceszef MZ Waldemar Kraska na antenie TVP Info pytany był o aktualną liczbę dzieci, które przyjęły szczepionkę i – jak poinformował – w tej chwili w Polsce jest 66,5 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zaszczepionych przeciw COVID-19.

Pytany o plany zaostrzenia obostrzeń w Polsce, Kraska powiedział, że „być może za kilka tygodni będzie trzeba podejmować jakieś kolejne obostrzenia”.

„W kraju w tej chwili mamy potwierdzonych tylko 7 przypadków wariantu omikron, ale już mamy informację, że (…) z ogniska gdańskiego prawdopodobnie będą nowe przypadki tej nowej mutacji” – powiedział Kraska.

„Bacznie obserwujemy sytuację” – zapewnił wiceminister i zaapelował o rozwagę podczas świątecznych spotkań.

„Dla rozprzestrzeniania się pandemii okresy, kiedy jesteśmy bardzo mobilni, chcemy się spotykać z najbliższymi, z rodziną, sprzyjają temu, że (…) przekażemy koronawirusa. Prosiłbym byśmy bardzo rozważnie podchodzili do świątecznych wyjazdów i kontaktów podczas okresu świątecznego i nowego roku” – powiedział Kraska.

W poniedziałek potwierdzono 9 609 nowych zakażeń. Resort zdrowia przekazał, że zmarło 29 osób z COVID-19.(PAP)

Autorka: Agata Zbieg

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 − dwa =