„Matrix Zmartwychwstania” w kinach od 22 grudnia

Karol Kwiatkowski18 grudnia, 20212 min

Czwarta część Matrixa trafi do polskich kin przed świetami Bożego Narodzenia, ale w USA odbyły się już przedpremierowe seanse filmu sióstr Wachowskich. Opinie są przeróżne od zachwytu do zwykłej krytyki, ale każdy fan serii musi sam ocenić.

Podążaj za Neo, który prowadzi zwyczajne życie w San Francisco, gdzie jego terapeuta przepisuje mu niebieskie pigułki. Jednak Morfeusz oferuje mu czerwoną pigułkę i ponownie otwiera jego umysł na świat Matrix – tyle wynika z oficjalnej zapowiedzi.

Krytyk filmowy Emily VanDerWerff z portalu Vox nie kryje entuzjazmu: „Gdzieś w połowie filmu zorientowałam się, że „Matrix Zmartwychwstania” mogą być najlepszym filmem, jaki w życiu widziałam. I nawet teraz nie twierdzę, że tak nie jest. Jestem zakochana w tym filmie. Wiem, że wiele osób będzie go jednak nienawidzić”.

Słów zachwytu nie szczędzi również Ethan Alter z Yahoo Entertainment: Jestem pod wielkim wrażeniem filmu, który kontynuuje opowieść poprzednich części często w sposób piękny i zaskakujący. Przedstawia też świat w pełni zgodny z tym, co się już wydarzyło, i otwiera przed widzami nowe wątki. Moje synapsy od kilku dni płoną.

Jaki jest najnowszy Matrix? Zapraszamy do kin już 22 grudnia.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk