Kraska: projekt o uprawnieniach covidowych chroni życie i zdrowie pracowników

Karol Kwiatkowski17 grudnia, 20212 min

Projekt ustawy o uprawnieniach covidowych dla pracodawców chroni zdrowie i życie pracowników przedsiębiorstw, ale będzie wpływał też na podniesienie bezpieczeństwa klientów – powiedział w trakcie pierwszego czytania projektu na posiedzeniu Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. 

„Projekt tej ustawy chroni zdrowie i życie pracowników przedsiębiorstw, ale nie tylko pracowników, bo myślę, że będzie wpływał na podniesienie bezpieczeństwa osób, które korzystają z usług danej firmy, czyli klientów” – wyjaśnił Kraska.

Dodatkowo pracodawcy – jak zaznaczył – będą mogli kontrolować ryzyko wystąpienia infekcji wirusa w danym przedsiębiorstwie i tym samym ustrzec przed lockdownem i tym, że ich firma przestanie przynosić dochody.

„Kładę nacisk na zdrowie i życie, ale także aspekt ekonomiczny także jest bardzo ważny” – podsumował wiceminister.

Poseł Bolesław Piecha (PiS) zaznaczył, że jest zwolennikiem tego projektu, bo „pewnie sprowokuje ważną rzecz – uporządkuje testy, które mamy wykonywać”. Dodał, że ten projekt jest istotny z trzech powodów: ochrony zdrowia publicznego, ochrony podmiotów gospodarczych, „by nie podlegały tak ciężkim lockdownom”, jak również pacjentów, aby czuli się bezpieczni w podmiotach leczniczych.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk