Kontrole policji w galeriach handlowych, sklepach i nie tylko

Karol Kwiatkowski16 grudnia, 202133 min

Grudziądzcy policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych związanych z Covid-19. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znalazły się obiekty handlowe, dworce oraz środki komunikacji publicznej – informuje KWP Bydgoszcz.

Z informacji zamieszczonych na stronie KWP Bydgoszcz wynika, że policjanci „nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19”.

W ramach codziennych służb policjanci sprawdzają m.in., czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje. Sprawdzeniom podlegają miejsca, gdzie obowiązują nakazy. Policjanci kontrolują zachowania mieszkańców w sklepach, galeriach handlowych, dworcach, transporcie publicznym i w innych miejscach użyteczności publicznej.

Tylko od początku grudnia grudziądzcy stróże prawa ujawnili blisko 400 takich wykroczeń. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą pouczyć, ukarać mandatem karnym bądź skierować wniosek o ukaranie do sądu na każdego.

– Pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich policjanci nadal będą kontrolować przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń –  stwierdził podkom. Robert Szablewski.

Działania kontrolne będą kontynuowane każdego dnia – informuje KWP Bydgoszcz.

Źródło informacji i zdjęć: KWP Bydgoszcz

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

Leave a Reply

Koszyk