Żaryn: polska granica pozostaje silnie chroniona

Magdalena Targańska15 grudnia, 20213 min

Białoruskie służby kolportując kłamstwa wśród cudzoziemców liczą na eskalację sytuacji, a także narażają tych ludzi wiedząc, że droga na Zachód jest zamknięta – poinformował w środę na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Polska granica pozostaje silnie chroniona – podkreślił.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w środowym wpisie na Twitterze podkreślił, że „polska granica pozostaje silnie chroniona”.

Wpis Żaryna ma związek z działaniem białoruskich służb, które „kolportując kłamstwa wśród cudzoziemców liczą na eskalację sytuacji, a także narażają tych ludzi wiedząc, że droga na Zachód jest zamknięta”.

Rzecznik w środę na Twitterze wyraził przekonanie, że migranci są zachęcani przez białoruską stronę do eskalowania konfliktu na granicy. „Białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki, jakoby polska granica była obecnie mniej chroniona” – czytamy w środowym wpisie rzecznika.

„Promując kłamstwo, zachęcają ich do dalszych ataków” – zaznaczył Żaryn.

W związku z presją migracyjną na granicę Polski ze strony Białorusi od 1 grudnia do 1 marca na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.(PAP)

autor: Paweł Auguff

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk